Michał Jankowiak

Urodzony 28 września 1972 roku w Tychach Michał Jankowiak jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pisaniem wierszy zajmuje się od roku 2012. Jego córki - Oliwia i Amelia - stanowiły inspirację przy tworzeniu poezji dziecięcej.
Wierszyki Michała Jankowiaka czytają przedszkolaki oraz uczniowie w placówkach edukacyjnych w całej Polsce. Utwory autora ukazały się w podręcznikach "Figlarna Kredka" dla polskich dzieci w Anglii.
W 2014 roku Michał Jankowiak debiutował tomikiem poezji dla dzieci pt: "Dzieciaki Zwierzaki", natomiast w roku 2018 ukazał się rymowany utwór jego autorstwa zatutułowany "Baśń o Trolinku".
"Dzieciaki Zwierzaki" ( Warszawska Firma Wydawnicza, 2014 - zbiór wierszy dla dzieci)
"Baśń o Trolinku" ( Wydawnictwo Petrus, 2018 - ekscytująca pisana wierszem baśń dla dzieci)
Kontakt do autora - michaljankowiak@onet.eu

Michał Jankowiak

Wiersze dla dzieci Michała Jankowiaka

okładka książeczki Dziedziaki Zwierzaki "Dzieciaki Zwierzaki" to zbiór zabawnych wierszyków dla młodszych czytelników. Każdy utwór to mini portret opisujący naturę zwierzęcego bohatera. Jak skończyła się wycieczka biedronki, co jada jeż, czy po łące naprawdę chodzi dinozaur. Wierszyki niosą w sobie dużo edukacyjnej treści, uczą najmłodszego czytelnika, że np: najlepiej w życiu zostać sobą. Każdy wiersz zostawia w głowie dziecka pewną naukę na przyszłość oraz zdania, które pomogą lepiej zrozumieć otaczający świat i jego reguły.Całość książki uzupełniają pastelowe, bardzo delikatne i kolorowe ilustracje Kamila Dudzińskiego. Od razu zwracają uwagę, poprzez wyolbrzymienie cech, które poszukiwane są przez dzieci w trakcie pierwszych kontaktów z kolorowymi książkami.. Książka wpisuje się w kanon poezji dla dzieci i doskonale pełni także rolę edukacyjną, odciążając zmęczone barki rodziców oraz stając z telewizorem i komputerem do walki o przykucie dziecięcej uwagi. I nie stoi w tej walce na straconej pozycji! Zakochają się w niej zarówno dzieci jak i rodzice.
Link do książki

baśń o Trolinku Pełna magii Baśń dla dzieci o Trolinku; leśnym stworku, który chcąc ratować swoją rodzinę i leśnych przyjaciół z władzy okrutnej Zmornicy przemierza przez Magiczny Las, Łąkę Dzbaneczników, Pustynię Łez, Lazurowe Bagna, Jezioro Mgieł, Ocean Zjaw, Szklane Góry i wiele innych magicznych miejsc by dotrzeć w końcu do "Zamku Czaszek" i zmierzyć się z okrutną Zmornicą. Bohater na swej drodze pozna przyjaciela psa z którym się zaprzyjaźni a także inne ciekawe istoty z bajkowego świata magii jak choćby pająka pięciogłowego czy jeżoludki. Baśń prawi o jakże często zapomnianych we współczesnym świecie wartościach takich jak : Odwaga, Przyjaźń, Uczciwość, Wiara, Miłość. Niezapomniany obraz baśniowego świata widzianego oczyma leśnego stworka. Świata-który mimo swego metafizycznego charakteru - przepełniony jest realnymi, ludzkimi emocjami.
Ilustracje narysował Remigiusz Szutran a ksiązka ukazała się nakładem Wydawnictwa Petrus w Krakowie.
Link do książki

wierszykon Imię ma magiczną moc. Jest nieodłączną składową naszego wizerunku, nierzadko kształtuje nasz charakter i towarzyszy nam przez całe nasze życie. Jest naszą drogocenną i unikalną wizytówką. Spaja się z człowiekiem tak mocno, że nawet po śmierci pozostaje z nim już... na zawsze.

Od pełnej wdzięku Adrianny, poprzez tajemniczą Izabelę, śliczną Klaudię – aż do chimerycznej Żanety. Zbiór 160 krótkich, rymowanych fraszek o niemal każdej kobiecie w Polsce, okraszonych sporą dawką humoru i przenikliwości życiowej autora, który pisząc czasami z autopsji przeniósł charakter i cudowność Kobiet na papier. Epigramy zebrane w tomiku są jak kalejdoskop, w którego zwierciadłach mienią się cechy i osobowości naszych niewiast, ich zalety oraz wady. Każda jest inna i niepowtarzalna, każda na swój sposób piękna, wartościowa i urocza. Jeżeli chcesz rozsmakować się w wykwintnej uczcie poezji, przepełnionej kobiecymi emocjami, figlarnymi epitetami, ekstrawagancką filuterią, czy wreszcie beztroskim jestestwem – siądź wygodnie na sofie, otwórz książkę i chłoń rytmiczną melodię każdego jej wersu...

© WierszykiDlaDzieci.pl | Kontakt