Wiersze dla dzieci do czytania

ksiazka Od czasów, w których pisali Julian Tuwim, Maria Konopnicka oraz Jan Brzechwa upłynęło sporo czasu. Dla wielu czytelników polska poezja dla dzieci wciąż zaczyna się i kończy na wierszach tych dwóch poetów. Warto jednak wiedzieć, iż jest bardzo wielu poetów, którzy tworzyli, bądź nadal tworzą wiersze dla dzieci. Niektóre wierszyki są zabawne i rozśmieszają nasze pociechy inne przedstawiają piękno otaczającego dziecko świata. Wybrane i zamieszczone na podstronie wierszyki na pewno spodobają się Twojemu dziecku. Zapoznaj je z poezją polskich poetów, takich jak:

B : Barton Alicja, Bednarek Kamila, Bełza Władysław, Bielarska BajtYnka Ola.

C : Cudny Jacek.

D : Dafner Ewa, Dąbrowski Marek, Druszcz Małgorzata.

F : Flis Małgorzata.

G : Gellner Dorota, Gołuch Paweł, Gościniak Anna, Gratkowska Anna.

J : Jachowicz Stanisław, Jankowiak Michał, Jaworska Małgorzata, Jeleń Mariusz.

K : Kaca Anna, Kaleńska-Klimczak Alicja, Karcz Agnieszka, Kasperczyk Katarzyna, Klauza Zdzisław Feliks, Klejny Bożena, Konopnicka Maria, Kowalska Urszula, Kozłowska Urszula, Krymska Beata, Kuzior Elżbieta.

L : Lasota Rafał, Lewicka Katarzyna.

M : Matuszewski Tomasz, Miszczak Zygmunt Marek, Mleko Ewa, Moniuszko Beata Małgorzata.

N : Niewiadomska Hanna, Nowaczyk Tomek.

O : Olszewska Monika Justyna, Ostrowska Bronisława.

P : Podobińska Magdalena, Próchniewicz Marta.

R : Rogińska Irena, Roguski Krzysztof, Rozdoba Eliza, Rupińska Alicja.

S : Sarnacka-Mahoney Eliza, Śliwińska Anna, Stanisławek Dorota, Suchorzewska Irena, Suchowierska Agnieszka, Sulima Ciundziewicki Leszek, Szczepańska Marzena, Szloser Anna, Szpilewski Ireneusz, Szwonder Mariusz.

T : Tomczyk Wiesława.

U : Ulita Maciej.

W : Wnukowski Marek, Wojtyła Aleksandra, Woźna Mirosława, Wójcik-Spera Ewa, Wypych Aneta.

Z : Ziemann Monika Sylwia, Zośkiewicz Janina, Zyskowski Artur.

Wierszyki różnych autorów: czytaj


Wierszyki są doskonałym materiałem do czytania dla dzieci. Głośne czytanie wierszyków i bajek to mile spędzony z dzieckiem czas, to strawa duchowa dla dziecka, powinno więc dostawać ją regularnie, podobnie jak posiłki.

W głośnym czytaniu chodzi nie tylko o kolejną książkę, wierszyk, bajkę, ale o bycie z dzieckiem, o poświęcanie mu wyłącznej uwagi, tak by czuło się dla rodzica najważniejsze na świecie.

Czytanie dziecku wierszyków pomaga budować silną więź pomiędzy dorosłym a maluchem. Ta więź stanie się niezmiernie ważna, gdy dziecko wkroczy w okres dojrzewania, kiedy to zaufanie wobec rodzica pozwoli mu uniknąć wielu złych decyzji.

Zabawne, wpadające w ucho wierszyki pomagają pocieszyć malucha, który na przykład wrócił z przedszkola smutny, bo kolega zniszczył jego zabawkę.

© WierszykiDlaDzieci.pl | Kontakt