Jacek Cudny

Jacek Cudny urodzony 28 kwietnia 1966 roku w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie wykonuje zawód radcy prawnego, autor współczesnych wierszy i piosenek dla dzieci.
Jacek Cudny swój niewątpliwy talent do tworzenia rymowanek odkrył przez przypadek, przed imieninami swojej mamy, układając właśnie wiersz z tej okazji.
Jego prawnicze wykształcenie sprawia, że przemyca on w swoich wierszach dużo dojrzałych, a jednocześnie zabawnych treści. Wszystko to razem staje się często doskonałym materiałem edukacyjnym.
Naturalnym wydaje się zadanie pytania: "Po co sięgać po twórczość Cudnego?". Siła Jacka Cudnego tkwi w jego byciu współczesnym. Współczesny twórca ma szansę odnieść się do wszechobecnych zdobyczy techniki, takich jak np internet, i w zabawny sposób np. przestrzec przed niebezpieczeństwami jakie ze sobą niosą (wiersze: "Pajęczyna" ).
Wiersze Jacka Cudnego nie są zwykłymi rymowankami. To obrazy pobudzające wyobraźnię, to treści edukacyjne, zarówno pod kątem językowym (obejmujące logopedię oraz ortografię) oraz merytorycznym (zwiększa świadomość na temat zagrożeń panujących we współczesnym świecie). Najważniejsze jednak jest to, że wiersze te wywołują uśmiech na twarzy zarówno dzieci jak i dorosłych, a wszyscy wiemy jak ważny jest uśmiech w naszym życiu.
Zbiór twórczości Jacka Cudnego liczy sobie około 700 utworów, w tym wiersze i piosenki. Duża część została już opublikowana w różnych formach wydawniczych:

Książki:
- "Wiersze za jeden uśmiech"
- "Zwierzaki"
- "Król Zajączek i Przyjaciele"
- "Muchomorek i inne historie"
- "Malinowa Limanowa"
- "Ładne Kwiatki"

Audiobooki:
- "Witaminki"
- "Superklocki"
- "Czaaaary" i inne

Płyty z piosenkami:
- "Zakochana parówka"
- "Cudak"

Wiersze dla dzieci Jacka Cudnego

© WierszykiDlaDzieci.pl | Kontakt