Hanna Niewiadomska

Hanna Niewiadomska pisze poezję dla najmłodszych od kilkunastu lat. Jest członkiem Związku Literatów Polskich. Wydała cztery pięknie ilustrowane książki pod wspólnym tytułem "Bajczytanki Pani Hanki". Jej wiersze zostały wydrukowane w dwóch zbiorach wydanych przez wydawnictwo Eurograf - "Wielkiej księdze wierszy" i "Najpiękniejszych wierszach dla dzieci". Utwory te znalazły się w kanonie poezji dziecięcej obok najwybitniejszych poetów polskich. 
Poezja Hanny Niewiadomskiej trafiła również do podręczników dla najmłodszych uczniów, wydawanych przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN), Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oraz Grupę Edukacyjną. W jej twórczości można znaleźć również teksty piosenek oraz sztukę teatralną. 
Jako twórczyni wierszy dla dzieci, odbyła setki spotkań. Zostały jej na../dane tytuły "Przyjaciel Przedszkolaka" i "Przyjaciela Dzieci". 
Świat wierszy Hanny Niewiadomskiej jest radosny, wesoły, żartobliwy i sympatyczny. Najzwyczajniejsze przedmioty i zdarzenia dnia codziennego są współbohaterami zabaw i zaskakujących wydarzeń. Wszystkie wiersze pani Hanki łatwo wpadają w ucho i zapadają w pamięci, dzięki cechującej je ogromnej dozie humoru, płynnej rytmice i bądź to doborze nieszablonowych tematów, bądź zaskakującym podejściu do nich. Dzięki temu dzieci biorące udział w konkursach i recytujące "Bajczytanki" wygrywają nimi oraz zajmują wysokie lokaty. 
Zapraszam do świata poezji Pani Hanki.

Od wielu lat Hanna Niewiadomska organizuje wśród dzieci szkolnych i przedszkolnych spotkania pt. „Zabawy z poezją”, które mają promować czytelnictwo, zachęcać dzieci do sięgania po książkę oraz do pierwszych własnych prób literackich. Więcej informacji (szczegóły dotyczące spotkania oraz kontakt z autorką) znajduje się w ulotce.

Wiersze dla dzieci Hanny Niewiadomskiej

© WierszykiDlaDzieci.pl | Kontakt