Wiersze dla dzieci do czytania

ksiazka Wierszyki są doskonałym materiałem do czytania dla dzieci. Głośne czytanie wierszyków i bajek to mile spędzony z dzieckiem czas, to strawa duchowa dla dziecka, powinno więc dostawać ją regularnie, podobnie jak posiłki.

W głośnym czytaniu chodzi nie tylko o kolejną książkę, wierszyk, bajkę, ale o bycie z dzieckiem, o poświęcanie mu wyłącznej uwagi, tak by czuło się dla rodzica najważniejsze na świecie.

Czytanie dziecku wierszyków pomaga budować silną więź pomiędzy dorosłym a maluchem. Ta więź stanie się niezmiernie ważna, gdy dziecko wkroczy w okres dojrzewania, kiedy to zaufanie wobec rodzica pozwoli mu uniknąć wielu złych decyzji.

Zabawne, wpadające w ucho wierszyki pomagają pocieszyć malucha, który na przykład wrócił z przedszkola smutny, bo kolega zniszczył jego zabawkę.

Wiersze Jana Brzechwy to klasyka literatury dziecięcej. Na stronie Wierszyki dla dzieci Jana Brzechwy znajdują się wierszyki poety lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wiersze Jana Brzechwy to świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta ( hipopotam, kaczka, kwoka, żuk, stonoga, pies, jeż, żaba, wrona, ślimak ) i rośliny ( pomidor, koper, szczypirek, kalarepka, groch, pietruszka, cebula, burak, fasola ).

Wierszyki Jana Brzechwy: czytaj

Julian Tuwim to kolejny po Janie Brzechwie poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku poety na stronie zostały zamieszczone wiersze Juliana Tuwima najbardziej cenione i lubiane przez dzieci. Julian Tuwim to klasyczne wierszyki do poczytania i świetna zabawa dla najmłodszych czytelników.

Wiersze Juliana Tuwima: czytaj

Maria Konopnicka napisała piękne wiersze dla najmłodszych. W swoich wierszykach odkrywa przed dziećmi świat wiejskiej przyrody, lasy, w których żyją dzikie zwierzęta. Dzieci za sprawą jej wierszy spotykają bociana, jaskółki, żaby, zające, poznają uroki czterech pór roku oraz piękno otaczającej przyrody. Wierszyki Marii Konopnickiej pamięta się przez całe życie, a gdy na świecie pojawią się własne dzieci, czyta się im jej twórczość z przyjemnością.

Wierszyki Marii Konopnickiej: czytaj

Jest bardzo wielu poetów, którzy tworzyli bądź tworzą wiersze dla dzieci. Niektóre wierszyki są zabawne i rozśmieszają nasze pociechy inne przedstawiają piękno otaczającego dziecko świata. Wybrane i zamieszczone na podstronie wierszyki na pewno spodobają się Twojemu dziecku. Zapoznaj je z poezją polskich poetów, takich jak: Władysław Bełza, Stanisław Jachowicz, Dorota Gellner, Irena Suchorzewska, Urszula Kowalska, Urszula Kozłowska, Rafał Lasota, Maciej Ulita, Leszek Sulima Ciundziewicki, Zygmunt Marek Miszczak, Eliza Rozdoba, Agnieszka Suchowierska, Hanna Niewiadomska, Bożena Klejny, Tomek Nowaczyk, Eliza Sarnacka-Mahoney, Jacek Cudny, Kamila Bednarek, Ola B. bajtYnka, Anna Kaca, Magdalena Podobińska, Anna Szloser, Marek Dąbrowski, Monika Sylwia Ziemann, Ewa Mleko, Aleksandra Wojtyła, Marzena Szczepańska, Ewa Dafner, Alicja Barton, Kazimierz Przylepa.

Wierszyki różnych autorów: czytaj