Wierszyki do słuchania Wierszyki do czytania Autorzy wierszy

Wierszyki dla dzieci do posłuchania

Kilkanaście krótkich wierszyków oraz rymowanek czytanych przez znanych aktorów. Świetnie czytane między innymi przez Jerzego Stuhra, Piotra Fronczewskiego wiersze są zabwne i słucha się ich z prawdziwą przyjemnością.

Może zdarzyć się sytuacja, że rodzice są bardzo zmęczeni pracą i wykonywaniem swoich obowiązków, natomiast dziecko bardzo lubi posłuchać przed snem wierszyków. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas odtworzenie dziecku nagranych wierszyków.

Nagrania z wierszami dla najmłodszych można zakupić w księgarniach, często też płyty z poezją dla maluchów dołączane są do gazet. Wierszyki można też nagrać dla swojego dziecka samemu, wystarczy komputer z podłączonym mikrofonem i w kilknaście minut możemy stworzyć płytę z ulubionymi utworami naszych dzieci.

gramofon

Hanna Niewiadomska

Monika Sylwia Ziemann

Mariusz Rzepka czyli projekt Czyta: #TataMariusz

Tata, któremu czytanie Córce zaczęło sprawiać dużo więcej frajdy niż przypuszczał. Z domowego zacisza nagrywa bajki, wiersze, opowiadania dla najmłodszych. Jak sam o sobie mówi jest "amatorem z pasją profesjonalisty".
Na co dzień związany z branżą IT w obszarze obsługi klienta biznesowego, współposiadacz dwóch kotów i pięknego widoku za oknem.

Leszek Sulima Ciundziewicki

Mariusz Szwonder - Mały Świat

Płyta CD pt. "Mały Świat" zawiera 32 utwory. Wierszowane bajki czytają m.in. Piotr Fronczewski, Krystyna Czubówna, Marian Opania, Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Jest to projekt niekomercyjny; płytę autor przygotował m.in. dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, ale również dla wszystkich innych dzieci.

Agnieszka Karcz

Inne wierszyki do słuchania

© WierszykiDlaDzieci.pl | Kontakt