Maria Konopnicka

Pastereczka

Oj nie chcę ja być ptaszyną,
Co gdzieś leci w dal…
Bo tej nasze wioski miłej
Byłoby mi żal!

Oj nie chcę ja być czółenkiem,
Co gdzieś płynie w dal…
Bo tych naszych pól i lasów
Byłoby mi żal!

Oj nie chcę ja być tą chmurką,
Co gdzieś wieje w dal…
Bo tych naszych wzgórz różowych
Byłoby mi żal!

Tum wyrosła jako trawka,
Jak ten polny kwiat…
Tu owieczki będę pasła,
Tu mój cały świat!

© WierszykiDlaDzieci.pl | Kontakt